• نیاز به مشاوره دارید ؟ تماس بگیرید : 02133337571 - 09123476090

درب پارکینگnoindex

درب پارکینگnoindex 780 500 شرکت سیستم های اتوماتیک چشم سوم

درب های اتوماتیک

سیستم های اتوماتیک و درب های اتوماتیک

درب های اتوماتیک سیستم های درب بازکن اتوماتیک جهت رفاه بیشتر و همچنین با اهدافی همچون کنترل تردد افراد، کنترل تبادل دمای داخل وخارج ساختمان و مسائل حفاظتی و امنیتی در مکانهای مختلف بر روی انواع گوناگون درب ها مانند درب گاراژ –  درب حیاط – درب ورودی ساختمان و حتی درب اتاق های ساختمان (برای افراد معلول) نصب و مورد استفاده قرار می گیرد درب اتوماتیک سیستم های درب بازکن اتوماتیک جهت رفاه بیشتر و همچنین با اهدافی همچون کنترل تردد افراد، کنترل تبادل دمای داخل وخارج ساختمان و مسائل حفاظتی و امنیتی در مکانهای مختلف بر روی انواع گوناگون درب ها مانند درب گاراژ –  درب حیاط – درب ورودی ساختمان و حتی درب اتاق های ساختمان (برای افراد معلول) نصب و مورد استفاده قرار می گیرد . بعد از نصب این سیستم ها می توان تنها با فشار دادن شستی روی یک ریموت کنترل از فاصله مناسب درب را باز و بسته کرد و یا با نصب سنسورهای خاصی هنگام عبور و مرور در را به طور اتوماتیک باز و بسته کرد.

مهمترین عامل در درب های اتوماتیک، بازوبسته شدن عالی وایمنی آن است ومهمتر ازآن کارایی محصول در سالهای آتی است به طوری که با حداقل هزینه و حداکثر عمر برای مشتریان کار کند.شرکت نیز با پرسنلی مجرب و کارآزموده با علم به اینکه نمی‌توان هر  دری را هر کجا نصب نمود و باید نسبت به موقعیت محیط و میزان رفت و آمد، دری متناسب را پیشنهاد داد، به ارائه خدمات می‌پردازد.در ابتدا مهمترین مسئله انتخاب نوع درب می باشد با توجه به اینکه مشتریان کاملا به موارد فنی درب ها آگاه نیستند، با مشاوره ای که ما دراختیار آنها قرارمی دهیم می توانند بهترین درب های اتوماتیک متناسب با مکان مورد استفاده شان را انتخاب کنند ضمن اینکه کارایی بالایی را برایشان دربر خواهد داشت،نگهداری آن کمترین هزینه  را در پی خواهد داشت.مطمئنا برای اینگونه مشتریان قوی بودن واحد خدمات پس از فروش، اصالت کالا و استانداردهای آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود و تنها اعتماد به شرکت‌های نا معتبر و خرید بالا بدلیل قیمت پایین در آینده مشکلات فراوانی را بوجود خواهد آورد.

درب های اتوماتیک ریلی : این درب تک لنگه است که به شکل کشویی یا ریلی به سمت راست یا چپ کشیده  می شود و فقط فضای ورودی را باز می کند. و همچنین فضای تمام پارکینگ اگر مورد استفاده باشد این درب کاربرد دارد.کم صدا و در پارکینگ های مسقف و باز مورد بهره وری است همچنین در محل های صنعتی استفاده می شود و در منازل مسکونی نیز می توان نصب نمود.(چشم سوم درب اتوماتیک)
معایب ان باز و بسته شدن آن خیلی کند است وتنوع خاصی در کارکرد ندارد و به یک طریق انجام می شود که موتور گیربکس را به انتها و یا بالا پایین درب قرار داده و در موازات چرخ دنده آن ریل را روی درب جا دهید و اینگونه درب به جلو و عقب کشیده می شود.

درب بازکن برقی ریلی (چشم سوم درب ریلی اتوماتیک) دارای عملکرد دو سرعته می باشند .
برنامه ریزی مدار کنترل به صورت تمام دیجیتال به همراه نمایشگر LCD از ویژگیهای این درب اتوماتیک می باشد . تشخیص برخورد با مانع موجب می شود جهت حرکت درب بازکن اتوماتیک(چشم سوم درب اتوماتیک) به صورت باهوش معکوس شود.
درب بازکن برقی دارای موتور وDc AC بسیار قدرتمند با نویز پایین بوده و محافظت شده در مقابل دمای بالا و برودت پائین است .
از قابلیت های درب بازکن ریلی این است که درصورت قطع برق عملیات باز و بسته شدن  در به صورت دستی توسط خلاص کن امکان پذیر می باشد .  موتور درب های ریلی دارای ولتاژهای  ورودی  ۲۲۰V AC-50 Hz  و ۲۴ ولت هستند..
سیتم  های موتور های درب ریلی و کشویی دارای  موتور ریلی چشم  و سنسور رمپ ، دو عدد ریموت کنترل ، فلاشر ، هد اصلی و پایه پلیت نصب ، خلاص کن ها ، لیمیتر های سر و ته ریل ، ۴ متر ریل استاندارد و اسپیسر های ریل می باشد.

درب های تک لنگه (چشم سوم درب تک لنگه ) :این نوع درب یکی از درب های اتوماتیک پارکینگی است که از یک لنگه ساخته شده است که یا از سمت چپ یا از سمت راست باز می شود و در جاهایی نصب می شود که از یک طرف به فضای بسیاری نیاز می باشد که شرایط پارکینگ در طبقه همکف و زیرزمین قرار گرفته است. فضای ۹۰ درجه را درب های تک لنگه باز می نمایندو برای دور گرفتن ماشین ها نیز آسان تر است.
درب های تک لنگه  ( چشم سوم درب اتوماتیک)را در ساختمان های حیاط دار و مسقف نصب کرد ولی به لحاظ فنی مناسب درب پارکینگ زیر ساختمان نیست زیرا در بسته شدن در با صدا همراه است و یک بار معایب اصلی آن ، فضایی زیادی که در باز و بسته شدن در استفاده می شود.
این نوع درب های اتوماتیک پارکینگی بازوهای الکترومکانیکی و هیدرولیکی را بکار می برند چون از نظر قدرت باید بالا و طول شفت جک بلندی داشته باشد.همچنین ضروری است که از قفل مغناطیسی در درب تک لنگه استفاده شود زیرا عدم استفاده از ان باعث باز شدن درب بر اثر فشار مخالف بالاست.

در حالی که درب اتوماتیک (چشم سوم درب اتوماتیک) اغلب در پروژه های تجاری دیده می شود، شما ممکن است تعجب کنید که چگونه یک درب اتوماتیک برای اماکن مسکونی میتواند سودمند باشد. همانند اماکن تجاری، وجود درب اتوماتیک در اماکن مسکونی میتواند برای کسانی که معلولیت جسمی دارند و افراد مسن کاربرد راحت تری داشته باشد. در این صورت حمل لوازم بدلیل باز شدن کامل درب اتوماتیک، راحت خواهد بود. برای خانه های ویلایی که فضای بیرون و درون باهم در می آمیزد، استفاده از درب اتوماتیک میتواند جلوه ی زیبایی داشته باشد. همچنین بسیاری از اماکن از دربهای اتوماتیک با سنسورهای مختلف در درون ساختمان بهره میگیرند. علاوه بر سایر این مزایا استفاده از درب اتوماتیک میتواند در امنیت و کاهش هزینه های جاری مؤثر باشد؛ چرا که بدین ترتیت نور طبیعی بیشتری در طول روز وارد محیط میشود و این یعنی کاهش هزینه انرژی برق. مکانهای مناسب برای درب اتوماتیک ایده آل عبارتند از:
• خانه های سالمندان
• مراکز خرید
• ساختمان مدرسه
• ساختمان های اداری
• ساختمانهای بزرگ
• توالت های عمومی
• ساختمان های پزشکی
• املاک مسکونی
• هر ساختمان دیگری که ترافیک ورودی و خروجی بالایی دارد و سهولت در رفت و آمد مورد نیاز است.

انواع درب اتوماتیک ریلی

درب اتوماتیک ریلی و یا درب اتوماتیک کشویی اصطلاحاً به دربهایی اطلاق می گردد که بصورت ریلی حرکت می کنند.

این دربها بصورت تکی، دوتایی و سه تایی ساخته و نصب می شوند.

عرض دربهای ریلی مسکونی عمدتاً بین ۲٫۵ تا ۴ متر می باشد.

دربهای ریلی یا کشویی صنعتی عرضی بین ۴ تا ۱۵ متر دارند که برای این عرض، اپراتورهای خاصی نیز طراحی شده است..

برای دربهای ریلی که بصورت تک لنگه نصب و اجرا می شوند، بهترین و استانداردترین روش اتوماتیک کردن، استفاده از موتور و سیستم دنده شانه می باشد که باعث افزایش عمر دستگاه  و  کارایی بسیار بالای اپراتور خواهد بود.

برای دربهای دو و سه تکه ریلی، سهولت در استفاده از دربهای زیر سقفی است.

اگر چه دربهای اتوماتیک زیر سقفی محدودیت وزن و تردد را دارند و بایستی با دقت انتخاب و نصب شوند..

اگر درب شما ریلی ۲ یا ۳ تکه است در قسمت مکانیزمها می توانید اپراتورهای ریلی زیرسقفی را بررسی نمایید.

نکات مهم در انتخاب درب ریلی مناسب چیست؟

الف- برند درب اتوماتیک و انواع درب اتوماتیک ریلی

استفاده از برندهای معتبر و اصلی با گارانتی رسمی و شرکتی

اگرچه اپراتورهای چینی قیمت ارزانتری دارند، اما این ارزانی در طول زمان و با پرداخت هزینه های بسیار زیاد تعمیر و نگهداری جبران خواهد شد و باعث خسارت مادی کاربران می گردد.

بطور میانگین عمر یک اپراتور درب برقی چینی و یا ایتالیایی حدود ۲-۵ سال می باشد در صورتیکه این زمان در اپراتورهای اصلی حدود ۷-۱۵ سال میباشد