• مشاوره قبل از خرید : 02133337571 - 09123476090 (9صبح تا ۹ شب)

درب شیشه ای و یا درب اسلایدینگ

درب شیشه ای و یا درب اسلایدینگ 780 500 شرکت سیستم های اتوماتیک چشم سوم

درود بر تمامی کاربران وبسایت چشم سوم امروز با شما هستیم تا درب شیشه ای را بررسی کنیم و تمامی مشخصات درب اسلایدینگ شیشه ای را در اختیارتان قرار دهیم

درب اسلایدینگ

درب اسلایدینگ نوع کلاسیک درب  اتوماتیک که نتیجه چندین دهه تجربه و آزمون و خطاست. این درب ها با بهره گیری از فن آوری و اصولی مبتکرانه ای طراحی شده و با بالاترین کیفیت ممکن ساخته شده اند.

این نوع درب ها به دلیل سهولت در عملکرد، در اماکن پرتردد استفاده می گردد. این درب می تواند به صورت کشویی دو طرفه باز شود. در این حالت درب دارای ۴ لنگه خواهد بود: دو لنگه که در طرفین قرار می گیرند و ثابت اند و دو لنگه دیگر که در بخش میانی آن قرار گرفته اند. بعد از تشخیص حرکت و یا وزن توسط حسگر قرار گرفته بر روی درب، دو لنگه میانی به طرفین حرکت می کنند و ورودی باز می گردد. درب شیشه ای خطی یا کشویی که شامل ۴ قسمت می شود می تواند ورودی به عرض ۰٫۷ تا ۳٫۸ متر ایجاد کند.با توجه به شرایط گفته شده، واضح است که درب کشویی برای مکان هایی مناسب است که از فضای جانبی کافی برخوردار باشند؛ چرا که با قرار دهی درب به روی ورودی، حداقل ۵۰ درصد آن برای نصب لنگه ثابت درب استفاده می گردد و با باز شدن درب تنها نیمی از ورودی برای رفت و آمد قابل استفاده خواهد بود. بنابراین لازم است قبل از اقدام به نصب درب اسلایدینگ به شرایط موجود توجه نمود.


درب اتوماتیک                            درب تلسکوپی                                 درب پارکینگی             


درب کشویی

شرایط استفاده از درب کشویی

درب کشویی را می توان در شرایط زیر استفاده کرد: درب های ضد حریق و ضد دود، مسیر های خروج اضطراری، درب های ضد زنگ و ضد آب، درب های غیر قابل نفوذ، درب های تمام شیشه ای و…رنگ فریم ها نیز قابل انتخاب می باشد اما اگر از رنگ استاندارد که در طیف نقره ای قرار دارد استفاده گردد، رنگها آنادایز شده و در صورت خط افتادن بر روی فریم، رنگ همچنان ثابت می ماند.خصوصیات رنگ آنادایز در زیر  ذکر شده است:فرایندی که با شکل گیری یک لایه نازک اکسیدی بر روی قطعات آلومینیوم باعث افزایش توان و مقاومت در برابر خوردگی ایجاد نماید ونمای تزئینی و تغییر بعضی از خصوصیات فیزیکی آنها می‌شود آنودایزینگ اطلاق می‌شود.

مکانیزم‌های عمل بدین گونه است که جریان مستقیم الکترسیته از مایع الکترولیت مناسبی می‌گذرد که در آن آلومینیوم آنده بوده و فلز مناسب دیگری کاتد می‌باشد. در این صورت بر سطح آلومینیوم لایه نازکی از اکسید ایجاد می‌شود که ضخامت آن به عوامل گوناگونی وابسته است.آلومینیوم در شرایط عادی نیز اکسیدی می‌شود بطوری که در مجاورت هوا و بطور معمول لایه‌ای از اکسید به ضخامت ٪۱ میکرون وبه صورت غیر متخلخل بر روی سطوح قطعات آلومینیومی شکل می‌گردد که وظیفه محفاظت از سطح فلز را در محیط بر عهده دارد اما برتری و مزیت اکسید ایجاد شده در روش آندایرینگ نسبت به شرایط طبیعی مقاومت بالاتر آن درمقابل خوردگی است.

مزایای استفاده از رنگ آنادایز:افزایش مقاومت در آلومینیوم برابر خوردگی: پوشش اکسیدی – آندی سیل شده آلومینیوم باعث محافظت فلز در برابر عوامل خورنده جوی و نمکها می شودد.افزایش قدرت چسبندگی رنگها در آلومینیوم: لایه اکسیدی – آندی باعث به وجود آمدن سطح فعال شیمیایی می‌شود زمینه و بستر مناسبی راجهت رنگ آمیزی ایجاد میکند.درب اتوماتیک شیشه ای

 درب شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی یا به اسم تخصصی اسلایدینگ

درب شیشه ای بطوری طراحی میشوند که معمولا در فروشگاه ها،مغازه ها و اداره جات کاربرد دارند زیرا نیاز به فضای زیادی دارند.در بعضی موارد اگه فضای داخلی خونه بزرگ باشد از درب شیشه ای کشویی استفاده می شود البته باید فضا طوری باشد که جا برای کشوهای ریلی درب وجود داشته باشد وگرنه باید از درهای قدیمی یا مدل های دیگر استفاده کردبهترین مزیت های درب شیشه ای کشویی این است فضای زیادی را اشغال نمی کنند.

مثلا درب های قدیمی بین هشتاد تا نود سانت را برای باز شدن می گیرند این در حالی  است که  درب شیشه ای فضای پنج سنتی متری را می گیرند.برای اینکه درب شیشه ای کشویی ساده به چشم نیاید با دستگاه های مخصوص روی سطح آن را برش می دهند و به آن طرح می دهند.بزرگترین عیب درب شیشه ای وزن بسیار زیاد آن است چرا که از شیشه هایی بسیار ضخیم شاخته شده است که این مشکل را هم با ریل های مخصوص درب جبران کرده اندرب شیشه ای ریلی

نصب درب شیشه ای بسیار دیده می شود و نوعی اعتبار تجاری به محیط خواهد داد.درب شیشه ای کشویی چگونه است درب شیشه ای در مدل و انواع مختلف موجود می باشد. درب شیشه ای کشویی به گونه ای می باشد که یکی از درب های ثابت و درب دیگر به مانند کشو قابلیت جلو و عقب آمدن را دارد. از درب شیشه ای کشویی اغلب برای مکان های تجاری ، مغازه ها ، واحدهای داخلی در واحدهای تجاری استفاده می شود.درب شیشه ای سکوریت درب شیشه ای سکوریت نیز از دیگر انواع درب شیشه ای می باشد که زیبایی بسیاری را به محیط شما می بخشد. درب شیشه های تراسدرب شیشه ای تراس برای محیط تراس و بالکن منازل بسیار دیده می شود. وجود زیبایی که در این نوع درب ها است می تواند بر زیبایی بیشتر تراس شما بخشد. از این رو افراد برای تراس های خود به انتخاب درب شیشه ای تراس رو می آورند که در ابعاد و نیز طرح ها و جنس های مختلف شیشه موجود می باشد و حتی می تواند گرماو سرما را نیز محفوظ نگه دارد.


      راهبند                                              ریموت                                        قطعات خالص


درب شیشه ای اتوماتیک در بانکها, مراکز خرید ,بیمارستانها , داروخانه ها , هتلها ,سازمانهای دولتی  و …..مورد استفاده زیادی دارند. درب کشویی اتوماتیک علاوه بر زیبایی باعث جلوگیری از هدر رفتن انرژی و مانع ورود گرد و غبار به محیط داخلی می شوند. درب کشویی جایگزین مناسبی برای در ب های لولایی هستند و بیشتر در مکانهای با تردد زیاد از این نوع درب ها استفاده می گردد.

عملکرد در این درب ها توسط یک برد الکترونیکی کنترل می گردد و حضور افراد از طریق چشم الکترونیکی تشخیص داده می شود.عمل باز و بسته شدن درب هم به وسیله موتور الکتریکی که از برد الکترونیکی فرمان می گیرد انجام می پذیرد .به مجموعه سیستم الکترونیکی و مکانیکی درب های شیشه  ای اتوماتیک  اپراتور درب های شیشه  ای اتوماتیک  گفته می شود. انچه که درب های شیشه ای اتوماتیک موجود در  بازار را از همدیگر متمایز می سازد تفاوت در نوع و کیفیت سیستمهای الکترونیکی و مکانیکی آنها می باشد.

از نکات مثبت استفاده از این نوع درب ها می توان به زیبایی، باز شدن نرم و بی صدا، کاهش مصرف انرژی و امنیت بالا اشاره نمود. درب کشویی اتوماتیک به دلیل داشتن دامنه ی وسیع محصولات از انعطاف بالایی برخوردار هستند که به همین دلیل برای هر وضعیت و موقعیت ساختمانی قابل استفاده هستند.
شاید تصور کنید که از کار افتادن درب های اتوماتیک در زمان قطع برق مشکلی بزرگ برای این نوع درب ها باشد. در صورتی که درب های اتوماتیک می توانند مجهز به یک باتری بک آپ باشند تا در زمان قطع برق، انرژی مورد نیاز برای باز و بسته شدن آن ها را فراهم آورد. این باتری ها پس از ورود جریان برق به ساختمان به صورت اتوماتیک شارژ و قابل استفاده مجدد می شونددرب اتوماتیک شیشه ایبررسی درب شیشه ای و یا درب اسلایدینگ

بررسی طرح درب شیشه ای اسلایدینگ

درب شیشه ای اسلایدینگ ( ۲ لت ثابت و ۲ لت متحرک ) : متداولترین نوع درب شیشه ای می باشد که دارای طراح های متفاوتی می باشد به این صورت که نوعی از درب اسلایدینگ شیشه ای دارای ۴لت ( ۲لت ثابت و ۲ لت متحرک ) است که میزان بازشویی که انجام می شود به اندازه ی ۲ لت متحرک یا تقریبا نیمی از عرض دهنه می باشد
درب شیشه ای اتوماتیک کشویی دو طرفه ( ۲ لت کتحرک ) : مدل دیگر درب اسلایدینگ به این صورت است که نسبت به عرض دهنه بیشترین باز شو را میخواهند که فضای کافی برای نصب لت های ثابت نمی باشد اما دارای دیواره هایی می باشند که میتوان از آن به عنوان لت ثابت استفاده کرد که با نصب دو لت متحرک و بازشوی آن ها بروی دیوار میتوان بیشترین بازشو را ارائه داددرب شیشه ای اتوماتیک کشویی همان درب اسلایدینگ یکطرفه ( ۱ لت ثابت و ۱ لت متحرک ) مدل دیگر درب شیشه ای اتوماتیک با درب اسلایدینگ درب شیشه ای یکطرفه می باشد که برای دهنه های کوچک کاربرد دارد که خود این مدل هم بر چند نوع است به اینصورت که درب به سمت چپ و یا راست بازشو داشته باشد به اینصورت که یک لت ثایت دریک سمت ( راست یا چپ ) نصب میگردد و لت متحرک بروی آن ( راست یا چپ ) بازشو میدهد نوع دیگر درب یک طرفه زمانی کاربرد دارد که فضا کافی برای نصب لت ثابت نمی باشد اما می توان از دیوار به جای لت ثابت استفاده کرد به این صورت که لت متحرک پس از نصب ، بر روی دیوار به راست یا چپ بازشو میدهد.درب اتوماتیک شیشه ایدر حالی که اغلب مردم تصور می کنند که استفاده از درب اسلایدینگ نوعی تجمل به شمار می رود، اما فواید و قابلیت هایی که این درب ها در اختیار مردم قرار می دهند باعث می شود تا جنبه کاربردی آن بر جنبه زیبایی و شکیل بودنش قالب گردد.اولین و یکی از مهم ترین منافع ای که استفاده از درب اتوماتیک و به ویژه درب شیشه ای اتوماتیک در بر دارد، فراهم نمودن دسترسی و ورود و خروج سریع و آسان می باشد. علاوه بر تسهیل ورود و خروج و سرعت بخشیدن به عبور ها و مرور ها، این سیستم نوعی خوش آمد گویی را نیز به مراجعه کنندگان در بدو ورود به ساختمان ابلاغ می نماید که می تواند از نظر روانی تأثیر بسزایی در ذهن افراد داشته باشد.

یکی دیگر از عواملی که از اهمیت بسزایی در این زمینه برخوردار می باشد این است که استفاده از درب های دستی و سنتی توان فیزیکی و بدنی خاصی را نیا دارد و ممکن است بسیاری از افراد که دچار ناتوانی جسمی و یا کهولت سن می باشند در هنگام عبور از این درب ها دچار مشکل شوند. در واقع درب های معمولی به دلیل نوع عملکرد، نحوه طراحی و ساخت و حتی مواد مورد استفاده در ساخت ممکن است محدودیت هایی را برای این افراد به وجود آورد، زیرا اغلب این درب ها برای استفاده افراد معمولی با توانایی های عادی مفید می باشند و باعث بروز مشکلاتی برای سایر افراد می گردند.

دربهای شیشه ای ورودی مغازه ها و پاساژها

این دربها چگونه کار می کنند؟ سیستم درب اتوماتیک – درب برقی – درب های اتوماتیک – درب کنترلی اسلایدی سیستم باز کننده این دربها از اجزای متعددی تشکیل شده اند مانند:

۱- تسمه ۲- فولی ۳- موتورگیربکس ۴- کنترلر ۵- چشم های الکترونیکی ۶- ریل و اجزای دیگر تسمه به صورت رفت و برگشتی کار می کند و یک لنگه از دربها به خط پایینی تسمه متصل می شود و لنگه دیگر به خط بالایی تسمه. در نتیجه وقتی موتور به یک جهت می چرخد، دو لنگه درب از هم فاصله می گیرند و وقتی موتور به جهت دیگر می چرخد دو لنگه درب به سمت هم می آیند. سیستم چگونه حد نهایی باز و بسته شدن دربها را تشخیص می دهد؟ در این دربها معمولا از سرو موتور استفاده می شود. سرو موتور الکتروموتوری است که با اعمال پالس های کنترلر میزان چرخشش به دقت قابل کنترل است. در زمان نصب وقتی نصاب می خواهد سیستم را تنظیم کند کنترلر، سیستم درب را باز و بسته می کند و جایی که فشار به موتور می آید را محل باز شدن یا بسته شدن کامل در حافظه خود ذخیره می کند. نکته : وقتی دربها از حالت حرکت می خواهند متوقف شوند، مانند زمانی که: ۱- دربها در حال بسته شدن هستند و کمی مانده به هم برخورد کنند. ۲- زمانی که کمی مانده دربها کاملا باز شوند و به انتهای مسیر برسند. کنترلر،سرعت موتور را کاهش می دهد تا به سیستم فشار وارد نشود و به کسی هم آسیب نرسد. سیستم چند چشم دارد؟ معمولا چشم های درب های اتوماتیک به این صورتند: ۱- دو چشم الکترونیکی مادون قرمز آشکارساز حرکت ، بالای درب (یکی داخل و دیگری بیرون) ۲- یک جفت چشم مادون قرمز داخل فریم درب ها (یکی فرستنده و دیگری گیرنده) برای محافظت از اینکه کسی لای درب نماند.


چشم سوم مجموعه ای کامل از متخصصین درب های اتوماتیک دوربین های مدار بسته درب های شیشه ای سیستم های امنیتی 

شما دوستان عزیز میتوانید تمامی خدمات خود را به چشم سوم بسپارید