• مشاوره قبل از خرید : 02133337571 - 09123476090 (9صبح تا ۹ شب)

کرکره اتوماتیک

کرکره اتوماتیک 780 500 شرکت سیستم های اتوماتیک چشم سوم

سلام به شمایی ک دارید این مطلب را مشاهده میکنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا شمارا کاملا با کرکره برقی اشنا کنیم. این محصول پر فروش ک در تمامی نقاط شهر قابل مشاهده است کار ما انسان هارو راحت تر کرده مثل دیگر محصولاتی چون جک درب پارکینگ و یا راهبند اتوماتیک میباشد. با ما همراه باشید تا تخصصی تر به کرکره اتوماتیک بپردازیم.

کرکره برقی

کرکره برقی یا کرکره اتوماتیک نوعی کرکره می باشد که به وسیله یک موتور و قدرت برق کار می کند و با استفاده از یک ریموت امکان باز و بسته شدن آن فراهم می شود. کرکره اتوماتیک با موتور کوچکی کار میکند که  کرکره با  فشار یک دکمه  باز و بسته می شود.

با گسترش فرهنگ و تکنولوژی استفاده از کرکره برقی در سطوح شهر زیبایی و رنگو لاآب خاصی به شهر وارد شده و خارج از این خصوص ایمنی و امنیت بیشتری را برای صاحبان مغازه پاساژ و مکان های تجاری یا حتی مسکونی به امکان آورده است.

موتورکرکره اتوماتیک را می توان به منبع برق شهری و یا می توان با کمک انرژی های طبیعی مانندانرژی خورشید باز کرد. کرکره برقی اتوماتیک با استفاده از کنترل از راه دور کوچک و یا یک پانل که در داخل محل نصب کرکره برقی قرار دارد،کار می کند و در جایی دیگر اداره می شود. مهمترین مزیت اصلی  کرکره اتوماتیک فراهم کردن راحتی شما در برقراری امنیت و نیروی فیزیکی می باشد. شما می توانید باز یا بسته شدن را دقیقا همانطور که می خواهید انجام دهید با فشردن یک دکمه، بدون توجه به جایی که در آن قرار دارید.

کرکره برقی
کرکره اتوماتیک سوله

کرکره برقی اتوماتیک سوله

کرکره برقی سوله ، امروزه جایگزین درب های آهنی ریلی و لولایی شده است . مشکل درب های ریلی و لولایی آهنی ، اشغال فضای زیاد در هنگام باز شدن آنها بود، همچنین با توجه به وزن خیلی بالای انها ، خرابی لولا و یراق در انها بسیار رایج است و اتوماتیک نمودن این درب ها خیلی گران و پرهزینه است .

بیشتر سوله ها در خارج از شهر قرار دارند ، در این نواحی وزش شدید باد وجود دارد و به عبارت دیگر این محیط ها بادخیز هستند ، در نتیجه به کرکره برقی با تیغه های با استحکام نیاز است . استفاده از تیغه های دارای سوراخ مثل تیغه های فول پانج به هیچ عنوان توصیه نمی شود چون باعث ورود گرد و غبار به داخل سوله می شود . هم چنین از تیغه های سبک و ضعیف هم نمی توان خیلی استفاده کرد چون در صورت وزش شدید باد ، تیغه از ریل خارج می شود .

کرکره برقی پنجره و بالکن

کرکره برقی پنجره و بالکن

امنیت یکی از اساسی ترین نیازهای بشر امروز به حساب می آید و کرکره برقی پنجره و بالکن جهت بالابردن امنیت ، در سالهای اخیر بصورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

اساس کار کرکره برقی پنجره و کرکره برقی بالکن به یکدیگر بسیار شبیه است ، لذا در این مطلب ابتدا کرکره برقی پنجره را مورد بررسی قرار می دهیم و سپس در انتها تفاوت ها و شباهت های آن را با کرکره بالکن بیان خواهیم نمود.

ارتفاع کرکره برقی پنجره

معمولاً در صورتی که شرایط طراحی ساختمان و شکل دیوارها و پنجره ها اجازه دهد کرکره برقی را اندکی بالاتر (بلندتر) از پنجره نصب می نمایند تا هنگامی که کرکره برقی بصورت کامل باز می شود رول آن بالاتر از پنجره قرار گیرد و جلوی شیشه های پنجره مانعی برای ورود نور و لذت بردن از منظره پیش رو وجود نداشته باشد.

کرکره برقی درب ضد سرقت

کرکره برقی درب ضد سرقت

از گذشته تا به امروز ، همیشه و همه جا وجود امنیت و آرامش برای عموم مردم مهم بوده است . در زمانهای قدیم ، مردم برای حفظ امنیت منازل خود ، از حفاظ آهنی لولایی و حفاظ آکاردئونی استفاده می کردند . تنها عیب این نوع از حفاظ ها این بود که ، به مرور زمان سفت می شد و به راحتی دیگر قابل باز و بسته شدن نبود . امروزه با توجه به وجود نامنی بیشتر در جامعه ، برای جلوگیری از سرقت منازل و همچنین بالا بردن میزان امنیت درب های ورودی آپارتمان ، درب های ضد سرقت ، درب ورودی سالن خانه و غیره ، پیشنهاد ما به شما نصب کرکره برقی برای درب ضد سرقت می باشد .

کرکره برقی درب ضد سرقت را ، با استفاده از کنترل راه دور ، می توان به راحتی باز و بسته نمود . استفاده نکردن از نیروی انسانی و باز و بسته شدن حفاظ کرکره برقی با ریموت ، و به دنبال آن فراهم کردن آسایش و راحتی برای کاربران ، مهمترین مزیت انتخاب کرکره اتوماتیک درب ضد سرقت می باشد .

موتور ساید زنجیری کرکره برقی

موتور ساید زنجیری کرکره برقی

موتور کرکره ساید در واقع بر روی درب های کرکره ای بزرگ و پرتردد نصب می شود. این موتور با توجه به اینکه خارج از رول و شفت کرکره برقی قرار می گیرد ، قابلیت مجهز شدن به گیربکس و دینام بزرگتر و قوی تر در مقایسه با موتور توبلار را دارا بوده و لذا قدرت آن به مراتب بیشتر از موتور توبلار می باشد.

همچنین قرار گیری این موتور در خارج از لوله و شفت کرکره اتوماتیک این امکان را به موتور می دهد که با هوای خارج تبادل حرارت داشته باشد و بهتر خنک شود و لذا جهت درب های پر تردد ، موتور ساید گزینه خیلی بهتری است.

انواع موتور کرکره ساید

 

  • وتور ساید ۲۲۰ ولت AC
  • موتور ساید ۲۴ ولت DC

و در ادامه و انتهای این مطلب شمارا بیشتر و تخصصی تر با موتور کرکره اشنا خواهیم کرد.

کرکره برقی مغازه

کرکره برقی مغازه

کرکره برقی مغازه ، در دهه اخیر جایگزین شکل های اولیه کرکره مغازه شده است .چراکه با گذشت زمان و سفت شدن فنرهای کرکره و نیز روغن کاری مداوم ، بالا و پایین بردن آن با استفاده از دست بسیار سخت شد . از گذشته بهترین نوع حفاظ درب مغازه ، کرکره بوده است . شکل های اولیه ، دستی بالا و پایین می شد مانند کرکره لانه زنبوری و کرکره سینوسی ، ولی امروزه کرکره به وسیله یک موتور و قدرت برق کار می کند و با استفاده از یک ریموت امکان باز و بسته شدن آن فراهم می شود . مهمترین امتیاز کرکره اتوماتیک نسبت به دستی فراهم کردن راحتی شما در برقراری امنیت و نیروی فیزیکی می باشد .

تیغه آلمینیوم کرکره برقی اتوماتیک

تیغه آلمینیوم کرکره برقی اتوماتیک

تیغه آلومینیوم کرکره برقی ، پر مصرف ترین نوع تیغه کرکره اتوماتیک به شمار می آید. این تیغه پس از تیغه های نسل اولیه (گالوانیزه تک جداره) و ثانویه(گالوانیزه فوم دار) کرکره اختراع و به روی کار آمد و بدلیل مزیت های بیشماری که در مقایسه با آنها داشت به کلی آنها را منقرض کرد و می توان گفت امروزه تیغه آلومینیومی در بازار کرکره برقی یکه تازی می کند.

ضد سرقت بودن تیغه آلمینیوم

تیغه آلومینیوم کرکره اتوماتیک مانند سایر انواع دیگر تیغه کرکره ، ضد سرقت می باشد و از ضریب ایمنی بالایی برخوردار است. در اثبات این نکته همین بس که امروزه بیش از ۹۰% کرکره برقی نصب شده بر انواع اماکن تجاری ، مغازه و فروشگاه های موجود در کشور از تیغه آلومینیوم استفاده نموده اند و آمار باز نمودن کرکره و سرقت این اماکن بسیار کم و ناچیز بوده است. امروزه کرکره برقی آلومینیوم اصلی ترین حفاظ ضد سرقت برای مغازه ها به شمار می آید.

موتور توبولار

موتور توبلار کرکره اتوماتیک

موتور توبولار یکی از انواع موتورهای کرکره برقی می باشد . این موتور به شکل یک لوله است و به دلیل این شکل ظاهری راحت در راخل رل کرکره برقی قرار می گیرد و به همین دلیل فضای بسیار کمتری نسبت به سایر موتور ها کرکره برقی اشغال می کند . این موتور برای کرکره برقی های با وزن حدودا ۱۵۰ کیلوگرم مناسب است ( البته در برخی مدل های صنعتی توانایی تحمل وزن ۴۰۰ کیلوگرم را نیز دارد ) . اصولا از این نوع بیشتر برای محل های کم تردد استفاده می شود هر چند که به دلیل قیمت پایین برخی از نصابان سودجو از آن استفاده غیر استاندارد می کنند

بیشتر و تخصصی تر راجب کرکره برقی اتوماتیک بدانید

در ادامه اجرای اصلی تشکیل دهنده کرکره اتوماتیک ریموت دار را معرفی می نماییم. بعضی از آنها اجزای اصلی تشکیل دهنده کرکره می باشند و بعضی دیگر مانند ردیف ۷ و ۸ اختیاری می باشند.

اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی

تیغه کرکره:

تیغه همان بدنه اصلی کرکره ا ست که نمای کرکره را نیز می سازد و در جنس ها ورنگ های متنوع و مختلف موجود می باشد.

موتور کرکره

موتور کرکره در واقع نوعی ماشین الکتریکی است که با برق کار می کند ، در واقع تامین کننده ی نیروی اصلی کرکره و هدایت کننده ی آن به بالا و پایین می باشد. موتورهای توبلار و ساید از انواع موتورهای کرکره برقی هستند.

ریل

پروفیلی است U شکل که بصورت عمودی در دو طرف چپ و راست دهنه نصب می شود و رول تیغه ها در داخل آنها بالا و پایین می رود. ریل ها معمولا به صورت آلیازهای آهن و آلومینیوم ساخته می شوند .

قوطی

برای نصب ریل کرکره باید در دو طرف آن، قوطی هایی با ابعاد مناسب نصب شود .

صفحه پلیت

دو عدد صفحه که روی قوطی چارچوب جاگذاری شده و موتور و کرکره برقی روی آن سوار می شود. در واقع صفحه های نگه دارنده شفت از هر دو طرف هستند .

شفت

لوله ای است که به یک سر آن موتور و به سر دیگر آن اندکپ متصل شده و رول تیغه کرکره بر روی آن قرار می گیرد . با چرخش شفت توسط موتور، رول کرکره به بالا و پایین کشیده می شود. شفت می تواند در سایزهای مختلف باشد.

جا قفلی

این قطعه برای محافظت بیشتر کرکره استفاده می شود که می تواند به انتهای تیغه کرکره متصل شود.

کرکره های مجهز به ups

دستگاهی است که در کرکره برقی از آن به عنوان برق پشتیبان یا برق اضطراری استفاده می شود. این دستگاه ، برق را در دو باطری داخلی خود ذخیره کرده و برق موتور را در زمان قطع برق تامین می کند. نصب UPS، اختیاری است زیرا در کلیه موتورها ابزاری برای بالا و پایین بردن در مواقع قطع برق تعبیه شده است.

 

موتور ساید ۲۲۰ ولت AC

در این قسمت فقط از موتور ساید ac  بحث خواهیم کرد و در خصوص موتور ساید DC صرفنظر می کنیم . فقط در جاهایی که لازم است مقایسه ای بین این دو نوع موتور داشته باشیم به موتور DC اشاره می نماییم و البته در مطلبی دیگر در همین سایت به بررسی تخصصی آن خواهیم پرداخت.

سیم پیچ و ولتاژ نامی

دینام و در واقع نوع سیم بندی این نوع موتور ساید جهت کارکرد با برق شهری ۲۲۰ ولت متناوت طراحی و ساخته شده است. در نتیجه این نوع موتور به صورت پیش فرض فاقد برق اضطراری و UPS می باشد.

قطع برق و موتور ساید AC

سوال : با توجه به عدم وجود برق اضطراری و دستگاه یو پی اس بهمراه این موتور ، در هنگام قطع چه باید کرد؟

جواب : این دستگاه دارای ضامن و زنجیر خلاص کننده است که در صورت قطع برق می توانیم ، با کمک آنها بصورت دستی کرکره برقی را بالا و پایین نماییم.

صدای موتور ساید AC

با توجه به نوع سیم بندی و گشتاور شروع حرکت و سایر مسائل فنی ، صدای موتور ساید AC به مراتب کمتر از موتور ساید DC می باشد و جهت کاربریهایی که میزان صدا در آنها اهمیت دارد این نوع موتور ساید مناسب تر است.

قدرت موتور کرکره ساید AC

موتور ساید کرکره برقی در دو نوع تکفاز و ۳ فاز تولید می شود. پر مصرف ترین نوع این موتور ها موتور ساید تکفاز با قدرت لیفت ۳۰۰ ، ۵۰۰ و ۶۰۰ کیلوگرم می باشد.

اگر بخواهیم به انواع این موتور از نظر قدرت لیفت آن اشاره نماییم می توانیم به مدل های ۱۵۰ ، ۳۰۰ ، ۵۰۰ ، ۶۰۰ ، ۷۵۰ ، ۸۰۰ ، ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ ، ۱۵۰۰ ، ۲۰۰۰ و ۲۵۰۰ کیلوگرمی  اشاره نماییم.

با توجه به قدرت بالای این موتور ها و ترمز پارشوت ضد سقوط آن ، گاهی شرکت های سازنده آسانسور ، از این موتور ها جهت ساخت بالابرهای صنعتی استفاده می کنند.

برندهای موتور ساید

تقریباً تمامی برندهای موتور ساید موجود در بازار کشورمان تحت لیسانس هستند و در کشور چین تولید می شوند. برندهای ساخت اروپا دارای فرم بدنه متفاوت می باشند و قیمتی در حدود ۵ تا ۱۰ برابر این موتور ها دارند.


Automatic shutters