• مشاوره قبل از خرید : 02133337571 - 09123476090 (9صبح تا ۹ شب)

راهبند

راهبند 501 217 شرکت سیستم های اتوماتیک چشم سوم

سلامی دوباره به تمامی مشتریان و کاربران وبسایت چشم سوم 😀

امروز با شما هستیم تا مفصل راجب راهبند بحث کنیم. در ادامه به شما خواهیم گفت ک این وسیله کنترل تردد در چند نوع متفاوت میباشد, و هر مدل راهبند برای کجا استفاده مشود و چه مزایایی دارد. در ادامه تمامی سوال های شما را پاسخ خواهیم داد. با ما تا انتهای این مقاله ی مفید همراه باشید . در بهتر شدن این مقاله مارا یاری کنید و اگر سوالی ذهن شماره مشغول کرده در انتهای همین پست به اشتراک بگزارید تا متخصصین ما پاسخ گوی شما عزیزان باشند.

راهبند پارکینگ

راهبند پارکینگ انواع و مدل های مختلفی دارند. این وسیله ک برای کنترل تردد وسایل نقلیه ساخته شده در ظاهر های متفاوت و کارایی های متفاوت ساخته شده است. ساختار راهبند به این صورت میباشد که وسایل و تجهیزات به صورت افقی به یک پاسه متصل است و دارای ارتفاع از زمین میباشد. این وسیله در مکان هایی مثل ارگان ها , پارکینگ های عمومی , بیمارستان ها و  امور عمران شهری استفاده میشود.

راه بند پارکینگ از دو جهت تقسیم می شوند .یکی از جهت نوع کارکرد که به صورت افقی و عمودی و از جهت دیگر به صورت نوع موتور و سیستم داخلی تقسیم می شوند.راهبند پارکینگ با طول های گوناگون با ارتفاعی یک متر از زمین ، مسیر عبور و مرور را محدود و مسدود می کند . اکثر راهبندها به گونه ای طراحی شده اند که با کلیه دستگاه های کارت خوان، دوربین پلاک خوان، دکمه پوش باتن، ریموت کنترل و دیگر سیستم های کنترل تردد استاندارد همخوانی دارند و امکان نصب این دستگاه ها بر روی آن ها فراهم شده است.

در اینجا سعی شده به انواع راهبند اتوماتیک اشاره و توضیح مختصری در رابطه با نحوه ی عملکرد انواع راهبند پارکینگ و طرز کار آنها بپردازیم تا با مشاوره تکمیلی دستگاه مطلوب مورد نظر جهت کنترل تردد را انتخاب نمایید.
راه بند ها بطور کلی به چند نوع تقسیم می شوند :

راهبند میله ای

راهبندهای میله ای دارای یک میله متحرک (بوم ) با طول های گوناگون و سبک وزن می باشد که به کمک یک سیستم محرک هیدرولیک یا الکترومکانیک حرکت می کند. کنترل حرکت سیستم محرک نیز از طریق یک مدار فرمان الکتریکی انجام می شود. همچنین به منظور کاهش نیروی اعمال شده به موتور در هنگام حرکت میله و افزایش سرعت حرکت، از یک فنر برای متعادل کردن وزن میله استفاده می شود.

راهبند ستونی

این نوع راهبند نام دیگری نیز به نام ” بولارد ” دارد . راهبند ستونی به صورت استوانه ای داخل سطح زمین قرار می گیرد که به کمک سیستم محرک مکانیکی و یا هیدرولیک به سمت بالا و پایین حرکت می کند. اغلب از گرانترین نوع راهبند است .

در ادامه شما را با چند راهبند پارکینگی برجسته اشنا میکنیم

راهبند کانه گیتس

راهبند پارکینگ کانه گیت (kone) تحت لیسانس فنلاند

راهبند کانه گیتس که از نظر متخصصین بهترین و برترین راهبند موجود در بازار میباشد. مشخصات فنی این محصول مدل تلسکوپی با طول بازوی ۴ الی ۶ متر قابل تنظیم میباشد. زمان باز شدن راهبند کانه گیتس به ۵ ثانیه میرسد و توانایی باز و بسته شدن ۴۰ مرتبه در ساعت را دارد. پایه ی مقابل بوم راهبند در این محصول موجود است و دارای ترمز در ابتدا و انتهای ان است.

قابلیت اتصال به کلیه دستگاه های کنترل تردد مانند کارت خوان یا RFID ،دوربین پلاک خوان ،حس گر اثر انگشت ،ریموت کنترل ،پوش باتن و غیره را این محصول در خود جای داده. دارای چراغ led بر روی بازو میباشد ک به ۳ رنگ سبز نارنجی .و قرمز مثل چراغ های راهنمایی و رانندگی بر سر چهار راه ها عمل میکند.این محصول تحت لیسانس فنلاند بوده و با این ک تازه وارد بازار ایران شده است جایگاه خوبی را بین محصولات با کیفیت برای خود دریافت کرده.

دانلود کاتالوگ راهبند کانه گیتس
راهبند نایس

راهبند پارکینگ نایس با طول ۶ متر

راهبند نایس با طول بازوی ۴ تا ۶ متر جزع بهترین محصولات و برترین راه بند های پارکینتگی کنترل ترد بوده. ابن محصول قابلیت تظیم سرعت دارد و تا ترد د ۵۰۰ بار در شبانه روز ظرفیت دارد. این محصول قابلیت کاهش و افزایش سرعت در هنگام یاز و یا بسته شدن را دارد.

این محصول دارای فوتوسل خطی و فلاسر میباشد.

اتصالات پر کاربرد از جمله  اتصال به کلیه دستگاه های کنترل تردد مانند کارت خوان یا RFID ،دوربین پلاک خوان ،حس گر اثر انگشت ،ریموت کنترل ،پوش باتن و غیره بر روی این دستگاه امکان پذیر است. و همینطور دارای سیستم انکودر میباشد.

راهبند نایس جزع بالا ترین کیفت ها میباشد ک ساخت کشور ایتالیا است.

دانلود کاتالوگ راهبند نایس مدل wide
راهبند کامه مدل gard 4040

راهبند الکترومکانیک کامه با طول بازوی ۴ متر

این برند از برند های راهبند در گزشته فروش بیشتر و محبوبیت بیشتری  نسبت به الان داشته است. مشخصات فنی این محصول مدل gard 4040 طول بازویی ۴ متری را دارا است. زمان باز شدن این مدل از محصولات came  چهار ثانیه میباشد و متعداد دفعات تردد نامحدود میباشد.

راهبند پارکینگ کامه مدل gard 4040 بیست و چهار ولت میباشد (۲۴ ولت) و مقاوم در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی میباشد. قابلیت اتصال به کلیه دستگاه های کنترل تردد مانند کارت خوان یا RFID ،دوربین پلاک خوان ،حس گر اثر انگشت ،ریموت کنترل ،پوش باتن و غیره دارا است و دارای ترمز در ابتدا و انتهای حرکت میباشد. این محصول دارای سیستم انکودر است و ساخت کشور ایتالیا میباشد.

دانلود کاتالوگ کامه gard 4040
دانلود کاتالوگ راهبند زنجیری came

راهبند زنجیری کامه برای عرض ۱۶ و ۸ متر

راهبند زنجیری کامه ک در عرض های ۸ و ۱۶ متری میباشد و در دو کلاس مختلف است به مدل های CAT-X.  و  CAT_X24. میباشد. این دستگاه برای ورودی های ۸ متر و ۱۶ متر است ک اندازه ی ترد ان در ساعت نامحدود میباشد. این محصول در دو مدل ۲۴ ولت و ۲۲۰ ولت عرضه شده است.

این محصول ساخت کشور ایتالیا بوده و قابلیت اتصال به کلیه دستگاه های کنترل تردد مانند کارت خوان یا RFID ،دوربین پلاک خوان ،حس گر اثر انگشت ،ریموت کنترل ،پوش باتن و غیره را دارا است.

دانلود کاتالوگ راهبند زنجیری came
راهبند کامه مدل gard 4040

راهبند پارکینگ نایس مدل signo با طول ۶ متر

راهبند بازویی پارکینگی سیگنو نایس با طول بازوی ۳ تا ۶ متر میباشد ک قابلیت تنظیم سرعت در دست شما است. این دستگاه دارای بکاپ برق توسط باتری است ک در صورت قطع شدن برق راهبند روشن مانده و از برق باتری خود استفاده میکند. قابلیت تنظیم کاهش سرعت در هنگام باز و بسته شدن دارا است و ۲۳۰ ولت جریان دارد

سیگنو ( signo ) نایس قابلیت اتصال به کلیه دستگاه های کنترل تردد مانند کارت خوان یا RFID ،دوربین پلاک خوان ،حس گر اثر انگشت ،ریموت کنترل ،پوش باتن و…. را دارد دارای سیستم انکودر میباشد و ساخت کشور ایتالیا است

دانلود کاتالوگ nice signo
راهبند جنیوس

راهبند پارکینگ الکترومکانیک جنیوس

مدل این نوع راهبند جنیوس simple میباشد. حد اکثر طول این میله ۴ متر است. این محصول ظرفبت تردد ۳۰ بار در ساعت را دارد و زمان باز شدن این دستگاه ۳ ثانیه زمان میبرد. و شما با استفاده از کنترل برد میتوانید سرعت باز و بسته شدن میله را سفارشی سازی کنید و  جنیوس هم مثل دیگر برند های راهبندش دارای ترمز در ابتدا و انتهای حرکت است.

قابلیت نصب بر روی زمین و دیوار را دارد ,دارای سیستم انک.در است و قابلیت اتصال به کلیه دستگاه های کنترل تردد مانند کارت خوان یا RFID ،دوربین پلاک خوان ،حس گر اثر انگشت ،ریموت کنترل ،پوش باتن و غیره را دارا است. این دستگاه ساخت کشور ایتالیا میباشد

دانلود کاتالوگ راهیند جنیوس
دانلود کاتالوگ راهبند بنیکا

راهبند پارکینگ الکترومکانیک بنیکا

راهبند پارکینک بنیکا مدل EVA5 با طول میله ۵ متر دارای قابلیت تررد بالایی میباشد. زمان باز شدن این دستگاه ۵ ثانیه طول میکشد.

این محصول مثل دیگر راهیند ها در تمامی شایط اب و هوایی قابل اشتفاده بوده . راهبند بنیکا ساخت کشور اینتالیا بوده و دارای سیستم انکودر میباشد.

دانلود کاتالوگ راهبند بنیکا
راهبند سیماران

راهبند سیماران ۶ متری

راهبند پارکینگ سیماران با طول میله ی ۳ متری و ۶ متری دارای قابلیت ۷۰ بار تردد پیاپی را دارد زمان باز شدن این راهبند ۶ ثانیه طول میکشد و دارای قابلیت تنظیم نیروی باز و بسته شدن میباشد.

این محصول ساخت کشور ایران بوده و دارای گارانتی است این دستگاه قابلیت اتصال به کلیه دستگاه های کنترل تردد مانند کارت خوان یا RFID ،دوربین پلاک خوان ،حس گر اثر انگشت ،ریموت کنترل ،پوش باتن و…. دارد

دانلود کاتالوگ راهبند سیماران

چرا باید از راهبند استفاده کنیم

استفاده از راهبند اتوماتیک امروزه برای ما کار هارا بسیار اسان تر کرده. کمی فکر کنید!!  اگه جلوی درب بیمارستان , عوارضی , فرودگاه و یا سازمان ها راهبند نصب نشود کنترل تردد سخت شده و دیگر به راحتی رفت و امد ها کنترل نمیشود. اما با نصب راهبند اتوماتیک و مدیریت دستگاه توسط یک نفر تمامی رفت و امد ها کنترل شده و دیگر خبری از ورود افراد ناشناس و غیر قانونی نیست

تفاوت های دستگاه هیدرولیکی و مکانیکی

راهبند ها به صورت هیدرولیکی و مکانیکی وجود دارند که مکانیزم باز و بسته شدن آن ها با هم فرق می کند و بنابرین تفاوت هایی با هم دارند . راهبند های الکترو مکانیکی به وسیله ی چرخ دنده باز و بسته می شوند ولی راهبند های هیدرولیکی از پمپ های روغن و شیر های هوا تشکیل شده اند که به وسیله ی آن ها کنترل می شوند .

تفاوت راهبند های هیدرولیکی با راهبند الکترو مکانیکی در چیست ؟

راهبند های هیدرولیک نسبت به راهبند های الکترومکانیک برای مسیر های شلوغ و پرتردد مناسب تر می باشند زیرا که استهلاک مکانیکی راهبند های هیدرولیک کمتر می باشد . راهبند های هیدرولیک و الکترو مکانیک با سرعت های حرکتی متفاوتی که ما بین ۸٫۰ ثانیه تا ۶ ثانیه می باشد و همچنین بر حسب میله هایی متنوع که از ۲٫۳ متر تا ۸٫۳ متر متفاوت می باشد تولید می شوند . برای انتخاب نوع مناسب راهبند باید به مواردی همچون میزان عبور و مرور ، عرض گذرگاه ، و نیاز داشتن یا نداشتن به باتری پشتیبان توجه شود و بر حسب موارد گفته شده راهبند مورد نیاز انتخاب گردد .

خصوصیات راهبند هیدرولیک :

این نوع از راهبند ها دارای سیستم محرک الکترو هیدرو لیک می باشند . سیستم راهبند های هیدرولیکی دارای موتور الکتریکی ، پمپ روغن ، محفظه ی روغن و سیلندر هیدرولیک می باشد .

خصوصیات راهبند الکترو مکانیک :

این نوع از راهبند ها دارای یک موتور الکتریکی می باشند . در این راهبند ها ولتاژ تغذیه موتور ۲۲۰ ولت متناوب و یا ۲۴ ولت مستقیم می باشد . موتور ۲۲۰ ولت در میله های سنگین تر و برای تولید نیروی بیشتر به کار برده می شوند ولی موتور ۲۴ ولت برای مسیر های پر تردد به کار برده می شوند و می توان در هنگام قطع برق از باتری در آن ها استفاده کرد .

از فروشگاه راهبند دیدن کنید

قابلیت مقایسه در سایت تا اطلاع ثانویی غیر فعال است با مشاورین ما تماس بگیرید